Browse By

DJI Mavic Mini – co kupić: Fly More Combo (FMC) czy nie?

dji mavic mini fly more combo fmc

Czy warto kupić drona Mavic Mini Fly More Combo, gdy rozważasz kupno drona DJI Mavic Mini? Odpowiedzi udzielam już na samym wstępie: oczywiście, że tak! O tym dlaczego warto dopłacić do bogatszej wersji FMC, opowiem w tym tekście.

Jeśli rozważasz zakup Mavica Mini i wciąż nie jesteś pewny tego kroku, najprawdopodobniej ma być to twój pierwszy dron, ale od razu „poważniejszy”. I jakkolwiek rozmiar i delikatność Mini – gdy mamy już go w dłoni – pozwala sądzić, że jest to raczej zabawka, to jego możliwości są naprawdę zdumiewające.

Poręczna walizeczka mieści cały zestaw Mavica Mini w wersji Fly More Combo

Skoro już jesteś pewny zakupu, na pewno zastanawiasz się czy warto dopłacać do wersji Fly More Combo. Na chwilę obecną, czyli połowę kwietnia 2020 roku, różnica pomiędzy ceną „gołej” wersji Mavica Mini a FMC to około 400 złotych. Patrząc przez pryzmat całkowitego wydatku – 1800 zł kontra 2200 zł – ta różnica może być dla wielu kluczowa.

Dlaczego kupić drona Mavic Mini w wersji Fly More Combo

To jednak pozorna oszczędność. Kupno tańszej wersji Mavica Mini nie ma właściwie logicznego uzasadnienia. W takim zestawie otrzymujemy bowiem zaledwie jedną baterię, drona i niewielką liczbę zapasowych śmigieł.

Sprawdź także artykuł: Fotografowanie z lotu ptaka – jak i dlaczego zacząłem latać dronem

Wielu zainteresowanych Mavikiem Mini zapewne będzie podkreślać, że jedna bateria będzie w zupełności wystarczająca. Otóż nie – z lataniem dronem jest dokładnie tak, jak ze spożywaniem posiłków – apetyt rośnie w miarę jedzenia.

Wygodne ładowanie akumulatorów DJI Mavic Mini zapewnia hub dołączony do wersji FMC

Oczywiście, można zdecydować się na dokupienie jeszcze jednej baterii za 200-250 złotych. Do tego dochodzi jeszcze inna sprawa – dron potrzebuje zabezpieczenia, czyli futerału lub walizki do transportowania. A to już kolejny, dodatkowy koszt, rzędu od 100 złotych w górę. Kupno dodatkowej baterii do Mavica Mini i futerału/etui/walizki sprawia, że praktycznie od ręki osiągamy kwotę, jaką normalnie wydalibyśmy na wersję Fly More Combo.

Różnice pomiędzy wersjami drona DJI Mavic Mini

Nie zapominajmy również, że na tym różnice się nie kończą. Dopłacenie 400 złotych do wersji Fly More Combo to nie tylko dodatkowa bateria czy etui. W zestawie FMC znajdziemy bowiem aż trzy baterie, które we właściwych warunkach pozwalają na około godzinę i piętnaście minut bezpiecznego latania. Oto pozostałe różnice pomiędzy „gołą” wersją Mavica Mini a Fly More Combo.

DJI Mavic Mini w wersji Fly More Combo Podstawowa wersja DJI Mavic Mini
3 baterie 1 bateria
usztywniona walizka
zapasowe śmigła – 10 sztuk zapasowe śmigła – 6 sztuk
osłona śmigieł do latania wewnątrz
ładowarka (hub) na 3 akumulatory
Cena: 2200 złCena: 1800 zł

Pozostałe akcesoria, a więc kontroler i potrzebne przewody, pozostają bez zmian względem danej wersji. Warto też zwrócić uwagę na sam hub do ładowania akumulatorów, który pozwala na nieco szybsze ładowanie baterii, niż podpinając przewód bezpośrednio do drona.

Mały, ale wariat!

Jak więc wyraźnie widać, oszczędność wygenerowana kupnem zwykłej wersji Mavica Mini, a nie Fly More Combo, jest pozorna. Jeśli więc chcesz już kupić drona za około 2000 złotych, zdecydowanie lepiej jest dopłacić do wersji FMC.

Na koniec warto pamiętać, że w zależności od aktualnej dostępności towaru ceny akumulatorów do DJI Mavic Mini potrafią skakać do nawet 300 złotych. Myślę, że jesteście już zupełnie przekonani do tego, że tylko Fly More Combo ma sens. Zwłaszcza że w niektórych sklepach zdarzają się już promocje, w których kupisz taki zestaw za około 2000 złotych.


Zapraszam także na mój fanpage – Najeżony.pl na Facebooku.


A tymczasem 28 kwietnia 2020 zapowiedziano kolejnego drona od DJI. Więcej informacji na ten temat przeczytasz tutaj – Mavic Air 2 premiera.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *